Čištění čaker a harmonizace

Ačkoliv máme na těle mnoho čaker, média a léčitelé se soustředí jen na několik hlavních, jež se nacházejí vždy v blízkosti žláz s vnitřní sekrecí. Stimulují tok životní energie (ki, čchi, prány) tělem a zajišťují mu tak životní sílu. Fungují jako ramena na pinballovém stolu, která mají za úkol dopravit kuličku na stanovené místo. Životní energie pochází z naší božské podstaty a umožňuje nám přístup k veškeré moudrosti.

Čakry neustále vyzařují a nasávají energii. Pokud se necháte pohltit negativními myšlenkami, zanesou se hustou, temnou energií. Znečištěnými čakrami nemůže energie volně proudit, a vy se proto budete cítit unavení a nevyrovnaní. Můžete také přijít o některé psychické schopnosti, na něž jste byli zvyklí.

Každé téma, jehož se vaše myšlenky mohou týkat, souvisí s určitou čakrou. Určitou čakru ovlivňují myšlenky na peníze a kariéru, jinou zase přemítání o vztazích, budoucnosti, chuti k jídlu, životnímu stylu a zvycích, nebo cílech a ambicích. Pokud jsou vaše úvahy založené na lásce a důvěře, pak všechny čakry pracují tak, jak mají. Vaše energie i život hladce plynou a vy zažíváte harmonii a blaženost.

Většina z nás se však občas neubrání starostem a nedůvěře v běh života. Strach pak negativně ovlivňuje čakru, jíž se dané téma týká. Ta se zanese, smrští nebo naopak zvětší. Následkem toho můžete být například unavení nebo apatičtí bez zjevné příčiny.

Stav čaker významně ovlivňuje intuitivní schopnosti. Když je váš čakrový systém vyvážený a volně průchozí, dokážete vidět budoucnost, svou i ostatních lidí, nebo komunikovat s Bohem nebo anděly.

V přirozeném stavu má člověk hodně energie, je tvůrčí a používá svou intuici. K tomu, abyste se mohli těšit z těchto vlastností, se nemusíte nic nového učit, protože vše potřebné se skrývá ve vašem nitru. Stejně jako sochař musí ze své sochy odsekat vše, co nemá na konečném díle být, musíte se i vy zbavit všech strachů, abyste objevili své přirozené kvality.

zdroj: opsáno z knihy Léčení čaker od Doreen Virtue